Odpowiednia pielęgnacja skóry pozwoli Ci zachować jej doskonały wygląd nawet podczas ciąży

Odpowiednia pielęgnacja skóry pozwoli Ci zachować jej doskonały wygląd nawet podczas ciąży

W ciąży dla każdej kobiety najważniejsze jest dziecko i zadbanie o jego zdrowie. Przy tym nie należy jednak zapominać o sobie. Możliwe jest połączenie dbania o dziecko z, dbaniem o swój wygląd. Warto zadbać przede wszystkim o skórę. Ta w okresie ciążowym jest narażona na wiele czynników. Zarówno na burzę hormonów jak i na rozciąganie na brzuchu. Skórę należy zatem uczynić bardziej elastyczną, dzięki czemu wszystkie te sprawdziany zniesie znacznie lepiej.

Kremy

Do pielęgnacji skóry jak najbardziej warto używać różnego rodzaju kremów. Najlepiej sprawdzą się te kierowane do kobiet w ciąży. Zawierają one składniki, które są najbardziej potrzebne skórze właśnie w tym okresie. Ich działanie jest zatem bardzo dobre i warto systematycznie je stosować. Uda się uniknąć dzięki temu wielu defektów skóry, takich jak na przykład rozstępy.

Skóra na brzuchu

W głównej mierze należy zadbać o skórę na brzuchu, ponieważ to ona jest w ciąży najbardziej narażona na rozciąganie i pojawianie się na niej rozstępów. W sytuacji, gdy te już wystąpią to walka z nimi może zająć bardzo długi czas. Z takich preparatów jak kremy na rozstępy najlepiej korzystać zatem już znacznie wcześniej. Można to robić nawet w sytuacji, gdy na brzuchu jeszcze nic się nie pojawiło. Kremy czy olejki kierowane do kobiet w ciąży są w pełni bezpieczne dla dziecka i pod warunkiem przestrzegania wytycznych, które spisane są na ulotce, nic nie stanie się ani matce, ani dziecku.

W serii produktów mama’s dostępne są krem oraz olejek przeciwko rozstępom. Ten pierwszy należy nakładać dwa razy podczas doby na skórę brzucha. Olejek należy natomiast stosować jedynie po kąpieli. Wybranie specyfiku to w głównej mierze kwestia preferencji jeżeli chodzi o stosowanie preparatu. Efekt osiągany za pomocą obydwóch jest podobny. Obydwa poprawiają elastyczność skóry przez co jest ona mniej narażona na rozstępy. Poprawia się również jej nawilżenie.

Skóra na nogach

Często zapominanym miejscem, o które również należy zadbać podczas ciąży są nogi. Pojawienie się dodatkowych kilogramów sprawia, że poruszanie się nie jest tak proste jak przed ciążą. Zwłaszcza, gdy na nogach pojawi się opuchlizna, a na stopach odciski. Należy w takiej sytuacji natychmiast rozpocząć leczenie, ponieważ problemy tego typu z czasem będą jedynie postępować. Na rynku nie brakuje na szczęście kremów specjalnie stworzonych do tego celu. Krem na zmęczone i opuchnięte nogi od mama’s, oprócz przyniesienia sporej ulgi, posiada również składniki poprawiające wygląd skóry oraz zapobiegające powstawaniu żylaków.

Podsumowanie

Dbanie o skórę podczas ciąży jest zatem jak najbardziej możliwe i bardzo proste. Wystarczy jedynie postawić na odpowiednie specyfiki, które stworzone są do tego zadania. Dzięki temu znacznie wzrośnie zadowolenie ze swojego wyglądu. Warto już w początkowym etapie ciąży zainteresować się kosmetykami, które mogą się przydać i spośród nich wybrać te najlepsze.