Krem przeciw rozstępom – czy warto stosować w ciąży?

Krem przeciw rozstępom – czy warto stosować w ciąży?

Obecnie kobiety będące w ciąży z bardzo wielu źródeł, bombardowane są reklamami nowych produktów, które mają przyczynić się do podniesienia ich samopoczucia oraz wyglądu w tym czasie. Czy warto jednak korzystać ze wszystkich? Z pewnością nie. Najlepiej wykorzystywać jedynie te kosmetyki, które faktycznie są potrzebne w danej sytuacji. Przykładem takich mogą być na przykład wszelkiego rodzaju kremy na rozstępy. Skala tego problemu jest tak duża wśród kobiet, że odpowiednie produkty do pielęgnacji są jak najbardziej przydatne.

Wykorzystaj do profilaktyki

Kremy przeciw rozstępom można wykorzystywać jeszcze przed pojawieniem się ich na brzuchu. Dzięki temu zwiększa się szansa, że te w ogóle nie wystąpią. Sam krem natomiast nie szkodzi dziecku i korzystanie z niego jest w pełni bezpieczne. Jeżeli bowiem uda się uniknąć rozstępów, będzie oznaczało to przede wszystkim zaoszczędzenie bardzo dużej ilości czasu. Walka z rozstępami potrafi trwać bowiem naprawdę długo, gdy te już pojawią się na brzuchu.

Bezpieczeństwo dziecka

Głównym powodem dla którego wiele kobiet nie decyduje się na stosowanie podczas ciąży takich specyfików jest obawa przed ich szkodliwością dla dziecka. W tej kwestii nie istnieje jednak żadne ryzyko. Produkty są dokładnie sprawdzone pod kątem ich bezpieczeństwa dla dziecka. Ani kremy, ani olejki nie przedostają się pod powierzchnię skóry.

Zwiększenie skuteczności

Gdy już na skórze pojawią się rozstępy to dla zwiększenia skuteczności działania kremu warto postawić na peeling. Zabieg ten pozwoli na pozbycie się martwego naskórka, który może hamować wchłanianie się danego specyfiku. Jego usunięcie natomiast oznacza pozbycie się przeszkód, które hamowały wcześniej działanie danego kremu czy olejku. Od teraz korzystanie z niego będzie w pełni efektywne i znacznie szybciej możliwe będzie ujrzenie efektów. Peeling najlepiej wykonywać około 2 razy w tygodniu.

Kremy i olejki kierowane do kobiet w ciąży

Na rynku dostępne są specjalne specyfiki, które w głównej mierze kierowane są do kobiet w ciąży. Przynoszą one za sprawą tego bardzo dobre rezultaty. Korzystanie z nich jest zatem tym bardziej polecane każdej kobiecie w ciąży. Do tej grupy produktów należą między innymi kosmetyki z serii mama’s. Do walki z rozstępami przygotowane zostały krem oraz olejek. Obydwa specyfiki różni sposób używania, ale efekt pozostaje ten sam. Wybór tego odpowiedniego to zatem kwestia w głównej mierze indywidualnych preferencji co do aplikacji środka.

Podsumowanie

Nie ma zatem żadnych przeciwskazań przeciwko używaniu profesjonalnych kosmetyków do walki z rozstępami. W dodatku potrafią dać one bardzo dobre efekty. Jeżeli więc dla danej kobiety dobry wygląd jest istotny również podczas ciąży to postawienie na takie preparaty ma jak najbardziej sens i jest polecane. Walka z rozstępami za ich pomocą będzie znacznie skuteczniejsza i szybsza niż czekania na ich samodzielne zniknięcie, które może nie nastąpić przez bardzo długi czas.