Chroń skórę brzucha podczas ciąży

Chroń skórę brzucha podczas ciąży

W czasie ciąży należy pamiętać o tym, aby odpowiednio dbać o swój brzuch. Tyczy się to zwłaszcza skóry, która jest w tym czasie bardzo mocno narażona na rozstępy. Ciąża to dla niej prawdziwy test elastyczności, a na pojawianie się rozstępów skarży się około 80% ciężarnych kobiet. Jak zatem im zapobiec i zachować doskonały wygląd? Istnieją na to sprawdzone sposoby. Dzięki temu po samej ciąży znacznie szybciej Twoja skóra wróci do pierwotnego wyglądu.

Nieestetyczny wygląd

Rozstępy to czerwone bądź różowe paski pojawiające się na brzuchu. Powstają one na skutek pękania włókien kolagenu oraz elastyny, co jest spowodowane zaokrąglaniem się brzucha. Dlatego też pierwsze rozstępy pojawiają się dopiero około 3-5 miesiąca ciąży. Przeciw nim można działać jednak znacznie wcześniej i na bieżąco dbać o jędrność oraz kondycję skóry na brzuchu.

Genetyka i wcześniejsza aktywność

Na to czy rozstępy pojawią się na brzuchu i jak rozległe będą bardzo duży wpływ ma sama genetyka. Niektóre kobiety posiadają zwyczajnie skłonności do pojawiania się u nich rozstępów. Na ich pojawianie się ma również wpływ wcześniejszy tryb życia. Kobiety wysportowane mają znacznie mocniejsze mięśnie brzucha i dlatego też ten podczas ciąży nie staje się aż tak duży. Tym samym szanse pojawienia się na nim rozstępów są znacznie mniejsze. Inaczej ma się sytuacja w przypadku kobiet niedbających wcześniej o swoją sylwetkę. W ich przypadku brzuch często jest dużo większy, ponieważ mięśnie nie są w stanie utrzymać dodatkowego ciężaru. To z kolei przekłada się na to, że skóra rozciąga się znacznie mocniej.

Jak walczyć z rozstępami?

Z rozstępami można oczywiście walczyć na wiele różnych sposobów. Jest to w szczególności polecane wszystkim kobietom, które mocno cenią sobie doskonały wygląd.

Zabiegi u kosmetyczki

Skutecznym sposobem jest udanie się do kosmetyczki na specjalne zabiegi. Podczas nich na skórę nakładany jest preparat, który po pewnym czasie twardnieje i tworzy maseczkę, która jest następnie zdejmowana. Seria takich zabiegów przekłada się na to, że skóra staje się znacznie elastyczniejsza, a rozstępy znikają.

Profesjonalne kosmetyki

Jeżeli natomiast walkę z nieestetycznymi paskami na brzuchu chcesz prowadzić w domu to warto postawić na specjalnie stworzone do tego kosmetyki. Na rynku istnieje ogromna liczba preparatów, które skierowane są właśnie do kobiet w ciąży. Jednym z takich produktów jest oferowany u nas krem przeciw rozstępom, który zapobiega ich powstawaniu poprzez stymulację podziału komórek. Dla osiągnięcia pełnego efektu konieczne jest stosowanie go dwa razy dziennie. Bezpiecznie można go używać zarówno w ciąży jak i po jej zakończeniu.

Podsumowanie

Bardzo nieestetycznie wyglądające rozstępy dotykają, zatem bardzo dużą grupę kobiet. Tak naprawdę jednak możliwe jest zaradzenie im i bardzo szybkie przywrócenie skóry do doskonałego wyglądu. Wymagana jest jedynie systematyczność przy stosowaniu określonych środków, które mają pomóc w jej regeneracji.