Uczyń skórę brzucha bardziej elastyczną podczas ciąży

Uczyń skórę brzucha bardziej elastyczną podczas ciąży

 

Podczas ciąży skóra brzucha jest oczywiście bardzo mocno narażona na rozciąganie. Warto więc zadbać o jej odpowiednią elastyczność. Bez tego na skórze pojawią się źle wyglądające rozstępy, których późniejsze usunięcie będzie czasochłonne. Poznaj zatem sprawdzone sposoby na zadbanie o swój brzuch i zachowanie doskonałego wyglądu skóry.

Wielkość brzucha i ryzyko wystąpienia rozstępów

Rozstępy zależne są od samej wielkości brzucha. Ta natomiast zależy od wielu czynników i ciężko przewidzieć ją jeszcze przed ciążą. Zazwyczaj jednak u kobiet, które wcześniej trenowały i mają dobrze wyrobione mięśnie brzucha, ten jest mniejszy i bardziej zaokrąglony. Mięśnie bowiem przytrzymują dodatkowego kilogramy. W takiej sytuacji istnieje mniejsze ryzyko wystąpienia rozstępów, ponieważ skóra nie jest aż tak rozciągnięta. Nie oznacza to jednak, że można spać spokojnie. Taka kobieta również powinna postawić na odpowiednie kosmetyki dla poprawy kondycji skóry. Zwiększenie jej elastyczności z pewnością nie zaszkodzi nikomu. Korzyści płynące z takiego działania mogą być natomiast bardzo duże.

Kremy i oliwki

Dla poprawienia elastyczności najczęściej stosowane są różnego rodzaju kremy oraz oliwki. Ich stosowanie daje bowiem naprawdę bardzo dobre efekty i jest bardzo korzystne. Decydowanie się na takie środki ma zatem jak najbardziej sens. Ich aplikacja nie zajmuje dużo czasu, a dzięki sprawdzonemu składowi są to środki w pełni bezpieczne dla dziecka.

W przypadku obydwóch preparatów konieczne jest pamiętanie o systematyczności. Jest ona konieczna dla uzyskania bardzo dobrego efektu i pełnego zadowolenia z postawienia na dany produkt. Dzięki systematyczności gołym okiem będą zauważalne bardzo pozytywne zmiany na skórze. Będzie ona wyglądała na znacznie zdrowszą i bardziej zadbaną.

W przypadku kobiet w ciąży konieczne jest również odpowiednie wybranie produktu dla siebie. Najlepiej sprawdzą się te kierowane do kobiet ciężarnych. Są to na przykład preparaty z serii mama’s. Wszystkie z nich są w pełni bezpieczne i stosowanie ich nie jest związane z ryzykiem zdrowotnym.

Domowe sposoby na bardziej elastyczną skórę brzucha

Wbrew pozorom istnieją również domowe sposoby na uczynienie skóry brzucha bardziej elastyczną. Polegają one na nawilżaniu skóry brzucha odpowiednim olejkiem, z tą różnicą, że należy przygotować go samemu. Nie jest to trudne. Wystarczy bowiem kilka kropel olejku naturalnego zmieszać z olejkiem eterycznym. W ten sposób otrzymamy wysokiej klasy preparat do nawilżania skóry brzucha podczas ciąży. Olejki można łączyć na wiele sposobów, ale i tutaj istnieją pewne ograniczenia. Nie należy używać olejków: jaśminowego, szałwiowego, jałowcowego, majerankowego, miętowego, tymiankowego, melisowego. Stosowanie ich może zaszkodzić dziecku znajdującemu się w brzuchu. Takie połączenia jak na przykład oliwa z oliwek i olejek pomarańczowy są natomiast jak najbardziej dozwolone.